Bu Sayfadasınız
Ana Sayfa > Genel > Penis Eğriliği Nedir?

Penis Eğriliği Nedir?

(Peyronie)Doğuştan gelen ve sonradan oluşan penis eğriliği :

Ereksiyon halindeki penisin tam düzgün meydana gelmediği az veyahut tek sürü eğri meydana geldiği normal tek vaziyettir. İdrar kanalı ve süngerimsi dokunun oluşum bozukluğu (hipospadi) laf konusu değilse alet eğriliğinin nedeni hamilelikteki belli bir süre testosteron yoksunluğundan kaynaklanır.

Hafif tek alet eğriliği cinsel birleşmede adam amaçlı rastgele tek sıkıntı oluşturmaz. Bunun Için nazaran özellikle penisin aşağıya veyahut yana gerçek eğri meydana geldiği olaylarda estetik veyahut ruhsal sebeplerden ötürü penisin düzleştirilmesi adam aracılığıyla arzu edilebilir. Bunun Için karşın penisin normal kısıtlar içerisinde yukarıya gerçek eğri olması erkeklik gücünü simgelediğinden istenilen tek vaziyet olabilmektedir, çünkü düz penise karşın yukarıya gerçek eğik olan tek alet benzer ereksiyon açısında, sübjektif olarak daha yüksek açılı tek ereksiyon pozisyonu olarak algılanabilir.

Penis eğrilik açısı 30 dereceden fazla olduğunda penisin vajina içerisine girmesi zorlaşır ve cinsel birleşmede bayanın ağrı çekmesine sebep olabilmektedir. Penisin daha yukarıda izah eden açıdan daha çok eğri olduğuu olaylarda penetrasyon olası olmaz ve alakalı bireyin normal cinsel birleşmeden vazgeçmesini gerektirir. Bu tür zor derecedeki alet deviasyonu operasyon edilerek düzleştirilir, bu operasyon yönteminde oranla fazla miktardaki doku peniste tolere edilebilir tek zarar ile alınır (Nespit yolu)
Sonradan gelişen (edinsel) alet eğriliği (Peyronie / Induratio alet plastica)
Hastalığı ilk defa tanımlayan hekimin adı altında bilinen Peyronie, alet dokusunun değişimi (endürasyon alet plastica, IPP olarak da tanımlanır) sonucu olarak alet çok derecede eğrilir veyahut maximum 90 derece açıyla deforme olabilmektedir, bunun sonucu olarak ise ereksiyon anında ağrı, ereksiyon bozukluğu veyahut alet başının hassaslığını kaybetmesi benzeri yakıntılar oluşur. Benzer sürede alet mühim boyutta kısalabilir.

Peyronie, büyük ihtimal süngerimsi doku ve alet cildinin altında bulunan tunica dokusu içinde meydana iştirak eden iltihaplanma sebebiyle plak şeklinde bağlantı dokusunun oluşmasıdır. Peyronie rahatsızlığı 20 ila 80 yaşları içinde oluşur ve bu rahatsızlık, doğuştan iştirak eden alet eğriliği (yukarıyaya bakınız) ile karıştırılmamalıdır.
Tedavi olanakları
İlaçlar ile yapılmış olan ilaç rehabilitasyonu veyahut fizik iyileştirme metotları (ışınlama, ültrason, lazer) her süre istenilen semptomatik iyileşmeyi veyahut iyileştirme neticenini gerçekleştirmemektedir.

Aşırı derecede plak oluşmasından meydana gelen alet eğriliğinin iyileştirme edilmesi amaçlı türlü operasyon metotları mevcuttur. Burada en yaygın operasyon yolu, plak meydana iştirak eden tarafın karşın aracılığıyla sıhhatli dokunun alındığı yoldur, ancak bu yolda (Nesbit yolu) alet kısalmaktadır. Tek Sürü daha zahmetli tek metot olan öbür operasyon yönteminde ise plak alınır ve mahaline vücuttan sıhhatli doku veyahut kolaj yerleştirilir. Son imkân olarak süngerimsi doku mahaline implant yerleştirme uygulaması yapılır.
Doğuştan iştirak eden ve sonradan meydana iştirak eden alet eğriliğinde PeniMaster® kullanımı
PeniMaster ve PeniMasterPRO alet ekspanderi, alet eğriliğinin çoğunlukla daha narin tek eğrilikte meydana gelmesine destekçi olabilir.

Penimaster cihazı Peyronie hastalığının başlama aşamasında kullanıldığında hastalığın ilerlemesini durdurabilir. Peyronie veyahut doğuştan iştirak eden alet deviasyonunun cerrahi yöntemle iyileştirme edilmesi öncesinde ekspander tüketimi, şuanki eğriliğin düzleştirilmesine destekçi olabilmektedir ve böylelikle operasyon uygulamasında penisten daha az sıhhatli doku alınır ve bunun sonucu olarak alet boyu daha az kısalmış olabilir. Benzer sürede ekspander, retraktif yara izi iyileşme prosesinin negatif tesirini yok edebilir ve operasyon bitiminde ele geçirilen sonucun daimi meydana gelmesine destekçi olabilmektedir.

Penis Eğriliği doku yenilenmesi ve hücre çoğalması ile düzelebilecek bir olgudur penis gelişimi sağlayan v-pills gold penis eğriliğinin düzelmesinde büyük etken sağlar

2 thoughts on “Penis Eğriliği Nedir?

  1. 2 kutu aldım ve bitirdim. bünyede herhangi bir yan etki yapmıyor farketmiyosunuz bile kullandığınızı normal hayatınıza devam ediyorsunuz. işe yarıyor mu die sorarsanız evet işe yarıyor. sönük haldeyken ve ereksiyon halinde kalınlaşma oldu büyüme de oldu ama ahım şahım değil yanlız olmadı da değil.bu demek oluyor ki bu ürünü 4 kutu civarında kullanırsanız gerçek büyüme o zaman farkedecek. ben 2 ay kullanmamla bunu anladm 2 ayda bu kadar farkettriyorsa 4. ayda baya bi fark ettricek. hemen her istedgnz olmuyor uzun vadede sabırlı ve düzenli kullandığınzda bir şeylerin yolunda gittiğini farkediyorsunuz. Şahsen ben farkettim…

  2. ilaci yeni satin aldim herkese gercekler anlatacam gercekten ise yariyormu bilgilendirecegim

Bir Cevap Yazın

Top